• Temat numeru
  • Prace spawalnicze oraz ranga ich zagrożeń i odpowiedzialność pracodawcy (6)
   Wykonywanie prac spawalniczych wiąże się z różnorodnymi zagrożeniami. Jak zapewnić spawaczom bezpieczne warunki pracy? Z artykułu dowiesz się: jakie należy spełnić wymagania aby zostać spawaczem; jakie działania powinien podjąć pracodawca, aby zapewnić bezpieczne warunki pracy osobom wykonującym prace spawalnicze; jakie działania powinni podjąć pracownicy, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
 • Ocena ryzyka
  • Ocena ryzyka zawodowego stolarza (12)
   Ryzyko zawodowe to potencjalne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników wynikające z wykonywanej przez nich pracy. Branża stolarska, mimo stosowania nowoczesnych technologii i narzędziu, wciąż wiąże się z ryzykami. Artykuł przedstawia najważniejsze z nich oraz zasady ich minimalizacji do poziomu akceptowalnego. Z artykułu dowiesz się: jakie zagrożenia mechaniczne występują w branży stolarskiej i jak im zapobiegać; jakie są ryzyka związane z hałasem w branży stolarskiej; na co należy zwrócić uwagę odnośnie do ergonomii w stolarstwie.
 • Bezpieczeństwo pracy
  • 10 pomysłów na BHP w korporacji (18)
   Artykuł zawiera 10 rozwiązań, które warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie, aby poprawić stan BHP podczas codziennej pracy.
  • Etos bezpiecznej budowy (26)
   Bezpieczne kierowanie budową powinno odbywać się z wykorzystaniem etapów cyklu działania zorganizowanego. W jaki sposób prowadzone są tego typu działania? Z artykułu dowiesz się: czym różni się zarządzanie od kierowania; jakie występują metody wykonywania robót budowlanych; jak podjęte działania wpływają na bezpieczeństwo prac budowlanych.
  • Wymagania dyrektyw 2006/42/WE (maszynowej) i 2009/104/WE (narzędziowej) (34)
   Coraz więcej uwagi poświęca się kwestii bezpiecznego użytkowania maszyn, urządzeń i instalacji. Dlaczego wprowadzono dyrektywy maszynową i narzędziową i w jaki sposób wpływają one na bezpieczeństwo zakładów pracy? Z artykułu dowiesz się: jaki był cel wprowadzenia dyrektywy narzędziowej; jakie są różnice między dyrektywą WED a dyrektywą MD; w jaki sposób należy dokonać oceny urządzeń.
  • Szczepienia przeciw grypie wśród pracowników ochrony zdrowia. Dlaczego warto szczepić się na grypę? (42)
   Sezon jesienno-zimowy jest okresem wzmożonej zachorowalności m.in. na grypę. Pracownicy ochrony zdrowia są na nią szczególnie narażeni. Jak się przed nią chronić? Z artykułu dowiesz się: jakie typy wirusów wywołują grypę; kiedy najlepiej szczepić się przeciw grypie; jak ułatwić dostęp do szczepień przeciw grypie pracownikom ochrony zdrowia.
 • Kobiety w BHP
  • Musiałam udowodnić, że kobieta nadaje się na to stanowisko (50)
   Agata Dubik, znana na Instagramie i TikToku jako facetka od bhp, wzięła udział w kolejnej rozmowie z cyklu „Kobiety w BHP”. Opowiedziała redakcji „Promotora BHP” o swojej drodze zawodowej, codziennych wyzwaniach oraz sytuacji kobiet w branży bezpieczeństwa i higieny pracy.
 • Prawo
  • Przepisy nie określają maksymalnych temperatur w miejscu pracy (54)
   Do Rzecznika Praw Obywatelskich napływają skargi na obowiązujące przepisy prawne, które nie zapewniają bezpiecznych i higienicznych warunków pracy pracownikom, ponieważ nie określają maksymalnych temperatur w miejscu pracy.
  • Formy rehabilitacji leczniczej dla pracowników (56)
   Artykuł przedstawia formy rehabilitacji leczniczej, jakie przysługują pracownikom i są finansowane ze środków publicznych. W artykule przedstawiono rodzaje rehabilitacji leczniczej przysługujące pracownikowi w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i ubezpieczenia społecznego. Z artykułu dowiesz się: komu przysługuje rehabilitacja lecznicza; z jakich form rehabilitacji może skorzystać pracownik; gdzie realizowane są świadczenia związane z rehabilitacją.
 • Wydarzenia (63)

Promotor BHP - cały wykaz