Aktualności Ochrony Środowiska 2020/09

 • Temat numeru: Karta przekazania odpadów komunalnych w systemie BDO
  Zmiany w gospodarce odpadami wchodzące w życie od 1 stycznia 2020 roku wprowadziły nowy dokument – kartę przekazania odpadów komunalnych (KPOK). Przekazanie odpadów za jej pomocą odbywa się wyłącznie w systemie Bazy danych o produktach i opakowaniach (BDO). Prezentujemy, jak krok po kroku przekazać odpady komunalne poprzez elektroniczna bazę danych.
 • Dowiedz się, ile możesz otrzymać z Funduszu Innowacyjnego
  Komisja Europejska ogłosiła nowe informacje dotyczące Funduszu Innowacyjnego, z którego mają pochodzić środki na przedsięwzięcia związane z przełomowymi technologiami w obszarze OZE, sekwestracji dwutlenku węgla, wychwytywania CO2 czy magazynowania energii.
 • Ostatni dzwonek na pozyskanie dotacji na geotermię i energetykę wodną
  1 lipca 2020 r. ruszyły nabory w programie „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. W ramach tych naborów łączna pula środków wynosi ponad 10 milionów euro i można ją przeznaczyć na inwestycje wykorzystujące energię geotermalną i produkcję energii w istniejących małych elektrowniach wodnych.
 • Sprawozdania i ewidencja jednorazówek
  W sklepie AGD oferujemy klientom torby jednorazowe z tworzywa sztucznego. Jesteśmy wpisani w BDO w tym kierunku. Dotychczas składaliśmy tylko roczne sprawozdania i płaciliśmy opłatę recyklingową. O sprawozdaniu kwartalnym nic nie słyszeliśmy. Czy to prawda, że trzeba prowadzić ewidencję nabytych i sprzedanych reklamówek? Jeżeli trzeba prowadzić ewidencję i składać sprawozdania kwartalne/roczne, w jaki sposób należy to robić?

Aktualności Ochrony Środowiska - cały wykaz